Zekeriyaköy’de Ev Sahibi Olmak Demek…

Ocak 5, 2019
0 Comments

İçinde şehir barındıran, orman içinde bir köyde ev sahibi olmak demek… Evet, Zekeriyaköy’de ev sahibi olmak demek, tam olarak bu anlama geliyor. İstanbul’un yeşil kalabilen ender köylerinden biri olan Zekeriyaköy’de ev sahibi olarak sadece bir ev almış olmuyorsunuz! Aynı zamanda doğa ve oksijen de almış oluyorsunuz; aynı zamanda sahil, aynı zamanda kazanç ve tabi daha birçok şey…
Temiz bir hava, huzurlu ve sessiz bir ortam, kibar ve kültürlü insanlar… Bir insanın ailesi ile yaşamak isteyebileceği hem şehir, hem köy… Adeta tatil yerinde yaşıyorsunuz. Sosyal hayatınıza renk katacak komşular ve çeşitli imkânlarla kendinizi seçilmiş biri gibi hissediyorsunuz. Aileniz ve evcil hayvanlarınızla yaşayabileceğiniz bölgedeki en ideal köy diyebiliriz.

Zekeriyaköy’de Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Zekeriyaköy, orman içi konumu ile Türkiye’de parmakla gösterilen köylerden biri. Sarıyer’e bağlı köy, “Türkiye’nin en yüksek nüfuslu köyü” olarak biliniyor.
Gayrimenkul uzmanlarının yatırım için, yaşam koçlarının çevre için tavsiye ettiği Zekeriyaköy, doğal ve merkezi konumları içinde barındırması sebebiyle hem yatırım hem de yerleşim için tercih ediliyor. Zekeriyaköy, Sarıyer’deki gayrimenkul projeleri arasında İstanbul genelinde en yüksek değer artışının yaşandığı bölge olma özelliğini koruyor. Üçüncü köprü ve yeni havalimanının faaliyete başlaması, ayrıca yakın bölgelerdeki yeni tünel projeleri köydeki konutlarda değer artışını katlıyor.

Genellikle villa bölgesi olarak bilinen Zekeriyaköy, son yıllarda az katlı projelerle de dikkat çekiyor. Az katlı projelerde köyün siluetini bozmayacak mimarilere özen gösteriliyor. Köyün eşsiz konumu ile ailelere, kısa ve uzun vadede sağladığı kazançlar da yatırımcılara eşsiz imkânlar sunuyor.

Zekeriyaköy’de eviniz olduğunda;

  • Her şeyden önce yemyeşil bir doğa ile iç içe veya orman yakınında ikamet ediyorsunuz.
  • Ailenize ve çocuklarınıza Avrupa Yakası’nın en yeşil bölgesinin içinde muhteşem bir yaşam sunabilirsiniz.
  • Örneğin; hafta sonları ailenizle veya arkadaşlarınızla orman yürüyüşüne çıkabilirsiniz.
  • İstanbul ekonomisinin kalbi, Türkiye’nin finans merkezi Maslak’a 15-20 dakikalık mesafede oturuyorsunuz.
  • İstanbul’un nadide sahil ilçelerinden Sarıyer’e 15 dakika , Kilyos sahile sadece 5 dakika yakınlıktasınız.
  • Rumelifeneri, Bahçeköy, Demirciköy, Uskumruköy ve Maden köylerine komşu oluyorsunuz.
  • Taksim Metro güzergâhının son durağı Hacıosman’a 15 dakikalık mesafesi ile merkezi yerlere metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Yeni İstanbul Havalimanı’na 20-25 dakikalık mesafede bulunan Zekeriyaköy’den trafiğe yakalanmadan havalimanına ulaşabilirsiniz.
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu Kuzey Marmara Otoyolu’na 5 dakikalık yakınlıkta bulunan köyden çevre ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Neden Zekeriyaköy?

Kilyos’un arkasındaki vadi içinde kalan Zekeriyaköy, özellikle 1999 yılındaki Marmara Depremi’nden sonra büyük ilgi gördü. Adeta çekim merkezi haline gelen köy, şehir merkezine yakın olmasına rağmen daha sakin ve doğası temiz bir yerleşim yeri olarak tercih ediliyor.

Günümüzde ailelerin özellikle tercih ettiği bir bölge olarak biliniyor. Lüks villaları ile tanınan köyün nüfusu 20 bine yaklaştı. Buna rağmen hala yeşil bir orman köyü olarak ormanı, kahvesi, çınar ağaçları ile cazibe noktası olmaya devam ediyor.
Tarihte “Kiraz Köy” olarak bilinen köye yerleşimle ilgili farklı hikâyeler anlatılıyor. Osmanlı padişahlarının da tercih ettiği bir bölge olan Zekeriyaköy, günümüzde şehir merkezine yakınlığı ve aynı zamanda bünyesinde orman barındırması sebebiyle İstanbul’un “ev sahibi olunacak en ideal bölgesi” olma özelliğini koruyor.
İstanbul’un yeşil kalmış nadir bölgelerinden biri olan köyde huzuru iliklerinize kadar hissediyorsunuz.
Betondan kaçıp yeşil içinde yaşama sevdanız varsa aradığınız köy; Zekeriyaköy…

Leave a Comment